„Duży pies nie szczeka” w Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Orzyszu

W dniach 15-19 września 2014 odbyła się kolejna edycja warsztatów w ramach naszego projektu pod nazwą „Hip Hop, hejterom stop”. Tym razem odwiedziliśmy Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu w województwie warmińsko-mazurskim.

W czasie pięciodniowych warsztatów młodzież z klas pierwszych uczyła się metod improwizacji scenicznej, uczestniczyła w zajęciach muzycznych, integracyjnych oraz pod okiem Jacka „Budynia” Szymkiewicza interpretowała piosenkę „Duży pies nie szczeka”, która powstała w trakcie poprzedniej edycji warsztatów i powoli staje się projektowym hymnem. Każdego dnia uczestnikom towarzyszyła ekipa filmowa rejestrująca wszelkie działania projektowe, które zostaną ukazane w filmie dokumentalnym. Jego premiera zaplanowana jest na drugą połowę 2015 roku.

 

Atoni Syrek-Dąbrowski – menedżer i współzałożyciel firmy Stand-up Polska oraz członek teatru improwizowanego Hofesinka. Komik uprawiający stand-up comedy, scenarzysta, aktor. Karierę rozpoczął w 2010 roku występując w warszawskich klubach, a także współorganizując Festiwal Młodego Stand-upu „Na Ostro, Bez Kagańca!”.

 

Jacek „Budyń” Szymkiewicz – obecnie wokalista i saksofonista zespołu Babu Król. Gitarzysta, autor tekstów, lider zespołu Pogodno. Autor muzyki do spektaklów teatralnych. Napisał książkę pt. „Grawer”. Współpracował m.in. z Kasią Nosowską, Varius Manx czy Kasią Kowalską.

 

Aleksandra Markowska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w klasie fletu poprzecznego oraz elitarnego wydziału piosenki w Szkole Muzycznej IIst. na Bednarskiej (dyplom z wyróżnieniem w specjalizacji „interpretacja piosenki”, 2 lata fakultetu z wokalistyki jazzowej u prof. Izy Zając).  W latach 2005-2010 uczestniczka warsztatów pantomimy w Warszawskim Centrum Pantomimy u Bartłomieja Ostapczuka. Od 3 lat uczennica prof. Urszuli Napiórkowskiej – technika śpiewu klasycznego. Wokalistka śpiewająca w zespole wokalnym Microfonia oraz realizująca własne projekty muzyczne. Improwizatorka teatralna związana z grupami Hulaj i Hofesinka.

 

Marzena Popławska – producent, reżyser, współautorka projektu Nowe Legendy Miejskie. – Prezes fundacji Moma Film, która jest członkiem grupy koalicja dla edukacji filmowej (PISF), wyrózniona przez Unicef tytułem: szeryf praw dziecka.

 

Tomasz Woźniczka – absolwent Realizacji Obrazu Filmowego na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 1999-2004 student etnologii na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Autor zdjęć do filmów krótkometrażowych, dokumentów i reklam. W 2014 roku zrealizował zdjęcia do pełnometrażowego filmu fubularnego pt. Wołanie w reżyserii Marcina Dudziaka.

Komentuj:

Komentuj