Partnerzy

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Windą w bok” to grupa osób, która działa artystycznie i edukacyjnie. Sami o sobie mówią: Lubimy, kiedy włączacie się w nasze działania. Lubimy, kiedy widzowie są na tym samym poziomie, co artyści. Dlatego nasza winda jedzie w bok i zabiera w podróż, o której celu decydują wszyscy, którzy chcą się dosiąść. Zajmujemy się produkcją spektakli Teatru Improwizowanego Klancyk, nawijaniem na Nawijakach, organizacją warsztatów teatralnych oraz organizacją walnych spotkań w warszawskich knajpach, zwłaszcza w takich, w których jest za głośno żeby rozmawiać. Więcej informacji na stronie: www.windawbok.blogspot.com.

Klub Komediowy działa na Placu Zbawiciela w Warszawie. Sami o sobie piszą: Jesteśmy pierwszym i jedynym klubem komediowym w Polsce. Klub to scena, bar i kawiarnia.  Codziennie można przyjść na spektakle, które są różnymi formami komedii na żywo i przy okazji napić się kawy, wina, zjeść coś. Można zobaczyć u nas teatry improwizowane (Klancyk, Hofesinka, Hulaj, Humbuk) stand-up (Stand Up Polska), kabaret literacki (Fabularny przewodnik po), skecz show (Niektóre Długopisy Piszą Wolniej), koncerty, spektakle teatralne i inne inicjatywy sceniczne, które są nowością na warszawskiej scenie teatralnej i klubowej. Prezentujemy formaty i spektakle, które są naszymi oryginalnymi produkcjami: Bitwa na dubbingi, Musical improwizowany, Mała gra o nic (teleturniej) i inne. W niedzielne poranki improwizujemy dla dzieci, w cyklu programowym Klub Komediowy Dla Dzieci. Na naszej scenie gościliśmy m.in Janusza Gajosa, Jacka Fedorowicza, Szczepana Twardocha, Marcina Maseckiego, Mariusza Szczygła, Jakuba Żulczyka i innych. Pokazujemy to, co najciekawsze w niezależnej komedii, robimy nowe rzeczy, eksperymentujemy, wypracowujemy formaty i czerpiemy  to, co najlepsze z przeszłości polskiej komedii. Więcej informacji o Klubie Komediowym na stronie www.komediowy.pl.

Stand-up Polska to najbardziej profesjonalna polska grupa komików specjalizujących się w stand- up comedy. Stand-up opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia i wartości artystycznej. Artyści standupowi za główny cel stawiają sobie rozbawienie publiczności, przywiązują mniejszą wagę do kwestii artystycznych (piosenek i dekoracji znanych z kabaretów). Więcej informacji na stronie www.standuppolska.pl.

Fundacja Moma Film powstała w 2002 roku. Jest organizacją non profit, której zadaniem jest edukacja oraz produkcja, promocja i dystrybucja istotnych utworów audiowizualnych w Polsce i za granicą. Chce być postrzegana jako platforma popularyzująca twórczość filmową niezależnych i eksperymentujących artystów już od najmłodszych lat. Wolna od nacisków komercyjnych czy politycznych, zorientowana nie tylko na cel, ale też na proces. Pokłada nadzieję i czerpie przyjemność ze współpracy i uczenia się od siebie nawzajem.

Fundacja RenesArt powstała w 2013 r. w celu  propagowania działań kulturalnych, artystycznych i naukowych. Załozyciele Fundacji od wielu lat działają w dziedzinie sztuki, kultury i nauki, skupiając się na pracy z zakresu szeroko pojętej edukacji pozaformalnej. Działania edukacyjne, organizowane przez Fundację obejmują przede wszystkim teren Mazur, gdzie od 2013 r. Fundacja zarządza Galerią Renesowo- jedną z najatrakcyjniejszych przestrzeni wystawienniczych w regionie, która łączy: multimedialną galerię sztuki, pracownię gościnną dla artystów oraz gospodarstwo ekologiczne z miejscami noclegowymi. Poprzez realizację projektów w małych miejscowościach i zachęcenie licznej publiczności do udziału w organizowanych projektach Fundacja udowadnia, że tego typu działania są niezwykle potrzebne, szczególnie w miejscach z ograniczonym dostępem do kultury i nauki. Do najważniejszych tego typu przedsięwzięć można zaliczyć Perseidalia (2013)- autorski projekt Konrada Smolińskiego- cykl warsztatów artystyczno-naukowych poprzedzających organizację Nocy Perseidów oraz mazurską odsłonę projektu „Hip hop, hejterom stop” (2014), którego dodatkowym komponentem były zajęcia plastyczne na terenie Nowych Gut prowadzone przez Andrzeja Renesa. Efektem warsztatów są dwie grupowe prace malarskie uczniów: jedna znajduje się na terenie Galerii Renesowo, a druga została podarowana Gimnzajum im. Adama Mickiewicza w Orzyszu. Więcje informacji o Fundacji na stronie: www.renesart.com.

Winda w bok                        Klub                         stand-up                          logo momafilm eps                          RenesArtLogo9

 


TU BYLIŚMY