Warsztaty w malowniczym Supraślu

W dniach 16-20 marca 2015 w Zespole Szkół Sportowych w Supraślu w województwie podlaskim odbyły się pięciodniowe warsztaty z gimnazjalistami  w ramach kolejnej edycji projektu „Hip hop! Hejterom stop!”. Celem inicjatywy jest zwalczanie dyskryminacji i mowy nienawiści za pomocą autoironii, komizmu, muzyki i filmu. Założeniem projektu jest wykorzystanie potencjału twórczego młodzieży, w celu realnego zwalczania dyskryminacji i mowy nienawiści oraz zachęcenie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym.

 

Nauka improwizacji  pomaga w nauce aktywnego słuchania, komunikacji werbalnej i niewerbalnej, uczy, jak być otwartym na pomysły, szybko reagować, używać wyobraźni, współpracować, używać właściwie swoich emocji, angażować się, a także jak naprawdę zdawać sobie sprawę z tego, co się dzieje dookoła nas. Wszystkie te umiejętności są niezbędne dla właściwego komunikowania się z innymi.

 

Efektem projektu będzie wypromowanie tolerancji i poprawa umiejętności identyfikowania języka nienawiści, a co za tym idzie realna zmiana podejściu młodzieży z małych miejscowości do używania języka polskiego i doborze słów, zarówno w życiu codziennym, jak i w internecie. Celem głównym projektu jest zwalczenie języka nienawiści, tzw. „hejtingu” wśród uczestników.

Warsztaty poprowadzili:

Jacek „Budyń” Szymkiewicz – obecnie wokalista i saksofonista zespołu Babu Król.  Gitarzysta, autor tekstów, lider zespołu Pogodno. Autor muzyki do spektaklów teatralnych. Napisał książkę pt. „Grawer”. Współpracował m.in. z Kasią Nosowską, Varius Manx czy Kasią Kowalską.

Atoni Syrek-Dąbrowski – menedżer i współzałożyciel firmy Stand-up Polska oraz członek teatru improwizowanego Hofesinka. Komik uprawiający stand-up comedy, scenarzysta, aktor. Karierę rozpoczął w 2010 roku występując w warszawskich klubach, a także współorganizując Festiwal Młodego Stand-upu „Na Ostro, Bez Kagańca!”.

Aleksandra Markowska – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w klasie fletu poprzecznego oraz elitarnego wydziału piosenki w Szkole Muzycznej II st. na Bednarskiej (dyplom z wyróżnieniem w specjalizacji „interpretacja piosenki”, 2 lata fakultetu z wokalistyki jazzowej u prof. Izy Zając).  W latach 2005-2010 uczestniczka warsztatów pantomimy w Warszawskim Centrum Pantomimy u Bartłomieja Ostapczuka. Od 3 lat uczennica prof. Urszuli Napiórkowskiej – technika śpiewu klasycznego. Wokalistka śpiewająca w zespole wokalnym Microfonia oraz realizująca własne projekty muzyczne. Improwizatorka teatralna związana z grupami Hulaj i Hofesinka.

Dominika Podczaska -reżyser, operator i montażysta. Ukończyła dziennikarstwo oraz American Study Center na Uniwersytecie Warszawskim. Od wczesnych lat  pisze poezję i krótkie opowiadania, a także reportaże, artykuły oraz recenzje filmowe. Autorka skryptów programów wideo do Internetu o tematyce kulturalnej oraz scenariuszy teledysków i  filmów dokumentalnych. Dominika napisała również kilka scenariuszy filmów krótkometrażowych – dwa znich zostały przełożone na ekran.  Zmontowany przez nią foto-esej „Magnes” otrzymał w 2009 roku II nagrodę w konkursie Newsreportaż organizowanym przez NEWSWEEK Magazine. Jej autorski film „60+” zdobył trzecią nagrodę w międzynarodowym konkursie Heineken 60+ Challange.

Marzena Popławska – producent, kierownik produkcji, dźwiękowiec, reżyser i scenarzysta. Prezes fundacji Moma Film, która  jest członkiem grupy koalicja dla edukacji filmowej (PISF), współautorka projektu Nowe Legendy Miejskie.

Komentuj:

Komentuj